Teknik Çeviri

Konsolosluk Tercüme Dil Çeviri Bürosu Konya Yabanc-Teknik Çeviri Her Türlü Teknik Doküman Çevirisi

- Kullanım Kılavuzu
- Teknik Şartname
- Teknik Çizelge
- Makine, İnşaat, Otomotiv, Elektrik, Elektronik, Tekstil, Gemicilik,
-Telekomünikasyon, Bilgi Teknolojileri, Kimya, Kozmetik
- Kurulum, Kullanım, Bakım ve Tamir Kılavuzları,
- Kataloglar & Broşürler,
- Eğitim Dokümanları,           
- Teknik ve İdari Şartnameler,
- CE, ISO vb Uygunluk Belgeleri
- Ürün Tanıtımları      

Teknik metin çevirmeninin çeviri sırasında kullandığı yardımcı araçlar, yeni bilgi ve iletişim teknolojileriyle birlikte değişim göstermiştir. Geleneksel yardımcı araçların (sözlük, koşut metin vs.) yanı sıra yeni araç-gereçler (elektronik sözlük, terim yönetim sistemleri, bilgisayar destekli sayfa düzenleme, masa üstü yayıncılık ve çeviri yazılımları vs.) çeviri sürecine dahil olmuştur.
Almancadan Türkçeye çevrilen kullanma kılavuzlarının incelenmesi sonucunda ortaya çıkan çeviri güçlükleri şunlardır: kaynak metinden kaynaklanan sorunlar, aynı alansal olgu ya da nesnenin metin içerisinde değişik terimlerle adlandırılması, üretici firmanın özgün terminolojisinden kaynaklanan sorunlar, çevirmenin alan bilgisi yetersizliğinden kaynaklanan sorunlar, metnin uygunlaştınlması.

Bağlı Kategoriler

Çeviri Örnekleri

Tanıtım Videosu

Hakkımızda Kısaca;

Konsolosluk Tercüme tamamı noter yeminli mütercimlerden oluşmuş uzman ve tecrübeli bir kurumdur. Yüksek kalitede çeviri hizmeti sunmak amacıyla mesleğinde profesyonel ve disiplinli çevirmenler ile çalışır. Tercümeyi zamanında ve formatına uygun bir şekilde müşteriye teslim etmek temel prensibimizdir. Başta, hukuki, ticari, bilimsel, tıbbi ve teknik olmak üzere birçok alanda kaliteli ve zamanında hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra, yurtdışından emekli olmuş vatandaşlarımızın işlemlerini yapıp bu işlemleri takip ediyoruz. Tam donanımlı bilgisayarlarımız ve Internet ağı aracılığıyla her türlü yanıtı kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde verebiliyor ve sizin için yurt dışındaki her türlü bağlantıyı kısa sürede kurabiliyoruz.

Konsolosluk Tercüme Bürosu olarak “TERCÜME BİZİM İŞİMİZ” sloganıyla daima hizmetinizdeyiz. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle irtibata geçme konusunda tereddüt etmeyin.

Neden Konsolosluk Tercüme?

img

KONSOLOSLUK TERCÜME BÜROSU Ümmü Gülsüm Durak tarafından Konya’da kuruldu.

img

MİSYONUMUZ: Uluslar arası standartlarda en profesyonel ve kaliteli çeviri hizmeti sunmak ? Müşterilerimize her dilde profesyonel ve kaliteli çeviri imkânı sağlamak ? Standart fiyatlara daima sadık kalmak

img

VİZYONUMUZ: Kusursuz, kaliteli ve güvenilir bir iş çıkarmak ? Genç, dinamik ve alanında uzman tercümanlar ile çalışmak ? İşinizi kolaylaştırmak için teknolojinin sunduğu her türlü aracı kullanmak