Noter Yeminli Tercüme

Konsolosluk Tercüme Dil Çeviri Bürosu Konya Yabanc-Noter Yeminli Tercüme Noter Tasdikli Tercüme

Tercüme ofisimiz noter yeminli (Tercüme bürosuna bağlı yeminli tercümanları tarafından tercümesi yapılan belgelerinizin, ilgili tercüman tarafından imzalanmış ve tercüme bürosu tarafından firma kaşesi ile kaşelenmiş şeklidir.) ve onaylıdır.Resmi makam onayı(Noter tasdiki) gerekli olan, sözleşme, diploma, pasaport ve buna benzer belgelerin; Konusunda uzman ve noterden yemin belgeli tercümanlar tarafından tercüme edilen, yasal sorumluluk gerektiren tercüme hizmetimizdir. Noter tasdik ücreti ilgili noter tarafından ayrıca tahsil edilir.

Her konuda, Sözleşmeler, ihale dosyaları, bankacılk ve finans raporları, pasaport, kimlik, diploma, transkript, kalite belgesi, patant, araştırma raporları, hastane raporları, genel raporlar ve buna benzer belgelerin; Konusunda uzman ve noterden yemin belgeli tercümanlar tarafından tercümesi yapılan, yasal sorumluluk gerektiren tercüme hizmetimizdir.

Tercümesi yapılan belgelerinizin noter tasdikinden sonra (İlgili tercüme bürosunun yeminli tercümanı tarafından tercümesi yapılan belgeleri vereceğiniz makam, resmi onayı istediğinde yapılan bir İşlemdir,) tarafınızca talep edildiği takdirde Apostil tasdikini takip ediyor ve neticelendiriyoruz. Noterlikler, tercüme ücretine ek olarak onay ücreti talep etmektedir.

Lahey Anlaşması gereği, anlaşmaya taraf ülkeler arasındaki resmi belge dolaşımı Apostil tasdikini gerektirmektedir. Bu yüzden, Türkiyeden, Lahey Anlaşmasına imza atmış ülkelere gidecek belgelerin Apostil tasdiklerinin yaptırılması zorunludur. Söz konusu Anlaşmaya imza atmayan ülkelere gidecek belgelerin ise öncelikle Ankara Valiliği, ardından da ilgili ülke konsoloslukları tarafından tasdik ettirilmesi gerekmektedir. Müşterilerimizin talep etmesi halinde yaptığımız tercümelerin bütün Apostil(Belgenin düzenlendiği ülkenin adı;

Belgeyi imzalayan kişinin adı; Belgeyi imzalayan kişinin sıfatı; Belgeye basılan mührün ait olduğu makamın adı; Tasdik edildiği yer;Tasdik edildiği tarih; Apostili düzenleyen makam; Apostil numarası; Apostili düzenleyen makamın mührü veya kaşesi; Apostili düzenleyen yetkilinin imzası.) , Valilik ve Konsolosluk Tasdik işlemlerini Konsolosluk Ttercüme büromuz elemanları tarafından gerçekleştiriliyor.

Çeviri Örnekleri

Tanıtım Videosu

Hakkımızda Kısaca;

Konsolosluk Tercüme tamamı noter yeminli mütercimlerden oluşmuş uzman ve tecrübeli bir kurumdur. Yüksek kalitede çeviri hizmeti sunmak amacıyla mesleğinde profesyonel ve disiplinli çevirmenler ile çalışır. Tercümeyi zamanında ve formatına uygun bir şekilde müşteriye teslim etmek temel prensibimizdir. Başta, hukuki, ticari, bilimsel, tıbbi ve teknik olmak üzere birçok alanda kaliteli ve zamanında hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra, yurtdışından emekli olmuş vatandaşlarımızın işlemlerini yapıp bu işlemleri takip ediyoruz. Tam donanımlı bilgisayarlarımız ve Internet ağı aracılığıyla her türlü yanıtı kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde verebiliyor ve sizin için yurt dışındaki her türlü bağlantıyı kısa sürede kurabiliyoruz.

Konsolosluk Tercüme Bürosu olarak “TERCÜME BİZİM İŞİMİZ” sloganıyla daima hizmetinizdeyiz. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle irtibata geçme konusunda tereddüt etmeyin.

Neden Konsolosluk Tercüme?

img

KONSOLOSLUK TERCÜME BÜROSU Ümmü Gülsüm Durak tarafından Konya’da kuruldu.

img

MİSYONUMUZ: Uluslar arası standartlarda en profesyonel ve kaliteli çeviri hizmeti sunmak ? Müşterilerimize her dilde profesyonel ve kaliteli çeviri imkânı sağlamak ? Standart fiyatlara daima sadık kalmak

img

VİZYONUMUZ: Kusursuz, kaliteli ve güvenilir bir iş çıkarmak ? Genç, dinamik ve alanında uzman tercümanlar ile çalışmak ? İşinizi kolaylaştırmak için teknolojinin sunduğu her türlü aracı kullanmak