Yurt Dışı Emeklilik

Konsolosluk Tercüme Dil Çeviri Bürosu Konya Yabanc-Yurt Dışı Emeklilik Yurt Dışı Borçlanması ile Nasıl Emekli Olabilirim?

Sigortalı olmaya Türkiye de başlayıp daha sonra yurtdışında çalışmış kişiler yurdışı borçlanma yöntemiyle emekli olabilir.

Yurt dışı borçlanmalarında kişinin yurt dışına çıkmadan önce SGK girişi varsa borçlanmada bu tarih baz alınır.Eğer kişinin yurt dışına çıkmadan önce SGK girişi yoksa borçlanma talebinde ne kadra süreye ihtiyacı varsa o kadar borçlanma yaparak emekli olabilir.

Emeklilik işlemlerinde kişiden istenecek belgeler ;

-Çalıştığı ülkede sosyal güvenlik kurumuna bağlı bir işte çalışmış ise , buradan alacağı belge
-Çalıştığı ülkede resmi bir kurumda çalışmış  ise , kurumun vereceği yazı

-Çalıştığı ülkede bağımsız vergi mükellefi olarak çalışmış  ise , oradaki vergi dairesinden alacağı yazıyı
Bulunduğu ülkedeki Türkiye konsolosluğuna tasdik ettirerek , Türkiye de en son çalışmış oldu kuruma başvurabilir.Eğer Türkiye de çalışmış olduğu kurum yoksa SGK ‘ya yurt dışı borçlanması talebi ile başvurarak emeklilik hakkını elde etmiş olur.

Çeviri Örnekleri

Tanıtım Videosu

Hakkımızda Kısaca;

Konsolosluk Tercüme tamamı noter yeminli mütercimlerden oluşmuş uzman ve tecrübeli bir kurumdur. Yüksek kalitede çeviri hizmeti sunmak amacıyla mesleğinde profesyonel ve disiplinli çevirmenler ile çalışır. Tercümeyi zamanında ve formatına uygun bir şekilde müşteriye teslim etmek temel prensibimizdir. Başta, hukuki, ticari, bilimsel, tıbbi ve teknik olmak üzere birçok alanda kaliteli ve zamanında hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra, yurtdışından emekli olmuş vatandaşlarımızın işlemlerini yapıp bu işlemleri takip ediyoruz. Tam donanımlı bilgisayarlarımız ve Internet ağı aracılığıyla her türlü yanıtı kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde verebiliyor ve sizin için yurt dışındaki her türlü bağlantıyı kısa sürede kurabiliyoruz.

Konsolosluk Tercüme Bürosu olarak “TERCÜME BİZİM İŞİMİZ” sloganıyla daima hizmetinizdeyiz. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle irtibata geçme konusunda tereddüt etmeyin.

Neden Konsolosluk Tercüme?

img

KONSOLOSLUK TERCÜME BÜROSU Ümmü Gülsüm Durak tarafından Konya’da kuruldu.

img

MİSYONUMUZ: Uluslar arası standartlarda en profesyonel ve kaliteli çeviri hizmeti sunmak ? Müşterilerimize her dilde profesyonel ve kaliteli çeviri imkânı sağlamak ? Standart fiyatlara daima sadık kalmak

img

VİZYONUMUZ: Kusursuz, kaliteli ve güvenilir bir iş çıkarmak ? Genç, dinamik ve alanında uzman tercümanlar ile çalışmak ? İşinizi kolaylaştırmak için teknolojinin sunduğu her türlü aracı kullanmak